Ekranizacja prawdziwej historii Jaśka Meli - najmłodszego niepełnosprawnego, który w ciągu roku zdobył dwa bieguny. Niezwykłe przeżycia i niebezpieczny wypadek zmieniły jego życie i charakter, Mela daje innym nadzieję oraz siłę potrzebną do przezwyciężenia własnych słabości. W rolę głównego bohatera wciela się Maciej Musiał, aktor uwielbiany przez tłumy nastolatek. Podczas nagrywania produkcji napotkał wiele problemów: jednym z nich było ukazanie prawdziwego bólu i cierpienia, mimo tego, udało mu się wiarygodnie wcielił się w rolę niepełnosprawnego chłopaka. Wzruszająca historia sprawiła, że widz podchodzi do niej bardzo emocjonalnie, przez co po 5 minutach filmu cała sala kinowa zaczyna rzewnie płakać, co dla wielu odbiorców może być dogłębnym oczyszczeniem. Twierdzę natomiast, że film nie jest na tyle dobry by pojawić się na wielkim ekranie, wiele brakuje mu by dorównać amerykańskim produkcjom (jakieś plus minus 2 mln) jednak spokojnie nadawałby się na premierę telewizyjną. Polecam :D
czwartek, 7 listopada 2013
piątek, 6 września 2013
Dary Anioła: Miasto kości
Dramat przygodowy zawierający elementy fantasy, na których opiera się cała produkcja. Zwyczajna nastolatka Clary Fray (Lily Colins) przypadkowo dowiaduje się, że należy do kręgu Nocnych Łowców, których zadaniem jest walka z demonicznymi siłami. Wraz z przyjacielem i kochankiem stara się ocalić ziemię przed mrocznymi mocami. Film do złudzenia przypominający sagę "zmierzch", włączając w to występowanie wilkołaków, wampirów i wątku miłosnego przestaje zaskakiwać widza. Fani sagi, którzy uwielbiają tego typu historie mogą być zachwyceni kolejnym ckliwym mrocznym love story, bądź zażenowani wymuszoną próbą powtórzenia sukcesu wampirzej miłości. Tak się składa, że ani "Zmierzch" ani tym bardziej "Dary Anioła: Miasto kości" nie przypadły mi do gustu, a jedynie wystawiły moją cierpliwość na próbę. Ciężko przebrnąć przez nudny dwugodzinny kinowy seans. Jeżeli chodzi o efekty specjalne to jak zwykle w amerykańskim wykonaniu były bardzo dobrze wykonane niestety nudnej fabuły nie były w stanie uratować.
czwartek, 5 września 2013
Wolverine
Kino akcji, które uwielbiam. Wolverine moim zdaniem to najlepsza i najbardziej charakterna postać będąca w kręgu mutantów. Jego szkielet stworzony z adamentium, ciało poddające się natychmiastowej regeneracji i i potrójne ostrza wysuwające się z dłoni czynią go nieśmiertelnym i tym samym doświadczonym przez życie stworzeniem. Kinowa odsłona odwołuje się do historii, umieszcza głównego bohatera w czasie ataku atomowego na Hiroszimę i Nagasaki. Wolverine ratuje życie pewnemu mężczyźnie, który po latach leżąc na łożu śmierci zapragnie spotkać starego przyjaciela by prosić go o brzemienny dar nieśmiertelności. Co zrobi jeden z X-menów ? Produkcja bardzo przypadła mi do gustu, lubię kino akcji w szczególności gdy pojawiają się w nim tacy twardziele jak Hugh Jackman, będący obiektem pożądania i główną atrakcją całego seansu. Efekty specjalne w tego typu filmach stanowią bardzo ważną rolę, amerykanie znają się na rzeczy i wykorzystują je perfekcyjnie. Produkcja dostarcza również dawkę humoru choć jest ona niewielka rozładowuje napięcie i wywołuje uśmiech na twarzy widza. Polecam:)
poniedziałek, 19 sierpnia 2013
Biografia: Pola Negri
Pola Negri, a właściwie Barbara Apolonia Chałupiec. Data jej urodzenia nie jest dokładnie znana, lecz rozważa się dwie 22 grudnia 1896 roku oraz 3 stycznia 1897 roku w Lipnie, zmarła natomiast 1 sierpnia 1987 roku w San Antonio w Teksasie. Polska aktorka i piosenkarka, która osiągnęła sławę międzynarodową za pośrednictwem kina niemego. W Polsce odniosła sukces występując na deskach teatru w takich sztukach jak "Śluby panieńskie " czy "Niema z Portici". W 1917 roku wyjechała do Berlina, gdzie występowała u Maxa Reinhardta, którego produkcje w jej karierze miały największą wartość artystyczną. W 1923 przybyła do Hollywood gdzie grała w wielu filmach niemych a jej główną rywalką była Gloria Swanson W USA została gwiazdą i symbolem seksu, do czego przyczyniły się romanse z Charlie Chaplinem, z którym była zaręczona i Rudolphem Valentino (jego pogrzeb uczyniła autoreklamą, histerycznie płakała, mdlała i rzucała się na trumnę by na następny dzień znaleźć się na pierwszych stronach gazet) oraz plotki o jej skłonnościach biseksualnych skierowanych w stronę długoletniej przyjaciółki Margaret West. Nie odniósłszy sukcesu w filmach dźwiękowych przeniosła się do Niemiec, gdzie po dojściu nazistów do władzy posądzona była o pochodzenie żydowskie przez co zakazano angażowania jej do filmów. Uwolniona od podejrzeń w wyniku osobistej interwencji Hitlera, który był jej wielbicielem zagrała w kilku filmach, następnie wróciła do Ameryki. Aktorka starała się o główną rolę w filmie "Mata Hari" jednak ostatecznie rolę otrzymała Greta Garbo. Po wojnie władze polskie wielokrotnie przy różnych okazjach namawiały ją do odwiedzenia ojczyzny, jednak znana ze swej niechęci do komunistów aktorka nigdy nie skorzystała z ich zaproszenia. Kiedy wykryto u niej raka mózgu odmówiła poddania się kuracji zmarła w wieku 90 lat.
niedziela, 18 sierpnia 2013
Cichy dom
Thriller produkcji francusko- amerykańskiej będący remake'em urugwajskiego filmu fabularnego z 2010 roku. Przedstawia on historię ukazaną z perspektywy głównej bohaterki Sary (Elizabeth Olsen), która wraz z ojcem i wujkiem jedzie do rodzinnego domu by go posprzątać i sprzedać. Wraz z biegiem wydarzeń dziewczyna zostaje sama w opuszczonym domu, jeden z braci wyjeżdża, a drugi w dziwny sposób znika. Sarah pragnie schować się przed nieznanym przeciwnikiem szukając po omacku kryjówki w dwupiętrowym domu, w którym brak elektryczności. Film ten można uznać za debiut Elizabeth Olsen, która świetnie wcieliła się w postać głównej bohaterki oddając wszystkie emocje charakteryzujące przerażenie i bezradność. W przeciwieństwie do swoich sióstr Mary-Kate i Ashley, które nie mają za grosz talentu aktorskiego Elizabeth pokazała kto w rodzinie jest prawdziwą aktorką. Świetny początek produkcji psuje jednak mierny koniec, który dla widza jest niezrozumiały.
Filmy animowane
Genialne dla młodego pokolenia są filmy animowane pełniące funkcję rozrywkową, ale i edukacyjną. Świetnymi propozycjami dla małych widzów będą produkcje takie jak:
*Uniwersytet potworny- przedstawiający losy dwóch potworów próbujących zostać straszakami, ich zmagania i na koniec współpracę.
*Hotel Transylvania- będący miejscem, w którym potwory bez obaw mogą się schronić przed ludźmi.
*Kot w butach- ukazujący swoją burzliwą przeszłość, przyjaźń oraz miłość.
*Minionki rozrabiają- zostają zamienione w pożerające wszystko co napotkają na drodze potwory, jedynie Gru może je uratować i zmienić w słodkie Minionki.
*Krudowie-jaskiniowcy próbujący żyć wyzbywając się towarzyszącego im od zawsze strachu.
*Smerfy- uwięzione w Nowym Yorku szukające przejść umożliwiającego powrót do domu.
*Smerfy 2- Smerfetka zostaje porwana przez Gargamela, który pragnie ożywić zrobione przez siebie smerfy.
*Madagaskar, Shrek i Epoka lodowcowa- dla tych produkcji opis jest zbędny, gdyż wszyscy je znają.
*Gnomeo i Julia- przedstawiają romantyczną historię krasnali ogrodowych.
*Tajemnice zielonego królestwa- Mary stanie w obronie Matki Natury.
sobota, 17 sierpnia 2013
Skazani na Shawshank
Rewelacyjny dramat produkcji amerykańskiej, który każdy powinien znać i cenić. Majstersztyk sztuki filmowej łączy w sobie wszystkie najważniejsze cechy dobrego spektaklu. Potrafi rozśmieszyć widza, doprowadzić go do łez i skłonić do refleksji, spaja on wszystkie ważne emocje potrzebne do stworzenia świetnej produkcji, angażującej odbiorcę w przebieg wydarzeń. Film jest adaptacją powieści Stephena Kinga. Młody bankier Andy Dufresne (Tim Robbins) zostaje niesłusznie oskarżony o podwójne morderstwo i skazany na dożywocie, trafia do najgorszego amerykańskiego więzienia, w którym niewielu zna pojęcie wartości moralnych. Spryt i inteligencja pozwalają mu funkcjonować na dość wysokim szczeblu hierarchii więziennej, dzięki czemu uda mu się wszystkich przechytrzyć. Andy zaprzyjaźnia się z Red'em, w którego postać wcielił się jak zwykle genialny Morgan Freeman to właśnie jemu mężczyzna daje nadzieję na lepsze jutro. Genialna powieść i jej adaptacja plasują "Skazanych na shawshank" jako produkcję wszech czasów. Ci, którzy nie oglądali tego filmu powinni jak najszybciej poznać fabułę, akcję, genialną grę aktorską itp. Gorąco polecam.
Bez litości: pluję na twój grób
Thriller produkcji amerykańskiej, którego założenie opiera się na realizacji schematu ludzkiej krzywdy i w następstwie zemsty. Młoda pisarka pragnie napisać nową książkę, by to zrobić postanawia pojechać w miejsce, w którym nikt jej nie będzie przeszkadzał. Zatrzymuje się w drewnianym domu położonym w lesie niedaleko, którego znajduje się jezioro, spokojna okolica i lampka wina mają jej zapewnić napisanie kolejnego bestsellera. Jej plany zmienia jednak pięciu mężczyzn wcielający się w rolę napastników. Jaki będzie wymiar kary? Filmy tego typu opierają się na zasadzie oko za oko, mają za zadanie zszokować widza i ukazać brutalność jaka rządzi człowiekiem w momencie zagrożenie. Brutalnie zgwałcona Jennifer Hills (Sarah Butler) dokonując zemsty wyzbywa się jakichkolwiek zasad moralnych, w grę wchodzą tylko emocje takie jak gniew, rozpacz i tym razem już nie bezsilność, lecz dominacja. Film genialny dla fanów brutalnego i mocnego kina, którego głównym zadaniem jest zszokowanie odbiorcy. Polecam.
piątek, 16 sierpnia 2013
Komediowo :D
Lista
kultowych polskich komedii, które najbardziej przypadły mi do gustu, kolejność
jest przypadkowa :
- Sami swoi
Dziękuję Ci, Panie, że moją ręką pokarał Kargula, i przysięgam na wszystko, co ma moc nade mną, że drogi do domu nie zaślepię i do domu wrócę. Żeby kości nasze nie szukali się po świecie. A na całe Kargulowe plemię i pole, spuść dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy.
- Kochaj albo rzuć
Gdy Pawlak zobaczył, że ksiądz na statku do którego się szedł wyspowiadać jest czarnoskóry.
Sodoma i gomora, popatrz! My chyba do piekła popadli, ja wysiadam!
- Nie ma mocnych
Pawlak: No i co gapę rozdziawiła ? Tu o naszą przyszłość chodzi.
Pawlakowa: A jakaż to przyszłość będzie, jak od zwykłej świni zależy ?
Pawlak: To jest dzik, zapamiętaj to sobie i cicho sza!
Pawlakowa: Przecież to oszukaństwo.
Pawlak: Oj tam oszukaństwo, oszukaństwo! Zwyczajna polityka (...)
Pawlakowa: Do czego to doszł, żeby człowiek przez świnię protekcji dochodził !
- Jak rozpętałem II wojnę światową
Tak Niemcom przedstawił się Franek Dolas: Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Chrząszczyżewoszczyce, powiat Łękołody.
-Kogel Mogel
Kasia Solska: Ale ja go nie kocham!
Pani Solska: To nawet lepiej...bo od tej miłości to człowiek całkiem głupieje. Ajak sobie tak na spokojnie wykarkuluje, to całkiem inna karkuracja.
-Rejs
* Pytanie kolejne. Zatem jak się nazywa miasto nad Wisłą. Dla ułatwienia dodajemy, że jest to imię króla, który zostawił Polskę murowaną.
* Panie Kazimierzu ma pan klucz do kabiny?
* Bardzo państwa,proszę nie podpowiadać. Bardzo proszę.
* Kluczbork.
* Odpowiedź prawidłowa- Kazimierz
* Roman.
-Miś
* Co jest ?
* Nic, panie kierowniku. Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.
Pół żartem, pół serio
Mogę na nią patrzeć bez przerwy. Za pomocą gifów możemy uchwycić ulotne chwile i przekazać je innym. Piosenka ta pochodzi z kultowej komedii "Pół żartem pół serio" powstałego w 1959 roku. Joe (Tony Curtis) i Jerry (Jack Lemmon) to muzycy starający się uciec przed ścigającymi ich gangsterami by to zrobić przebierają się za kobiety i wstępują do damskiego zespołu. Teraz grają Jazz u boku zachwycającej Sugar Kane Kowalczyk (Marilyn Monroe). Klasyka kina znowu zwycięża, perypetie dwóch mężczyzn wielokrotnie próbowano naśladować z miernym skutkiem. Nie przepadam za komediami jednak ta to klasa sama w sobie. Polecam dawka dobrego śmiechu gwarantowana, a wielbiciele Marilyn Monroe jak zwykle będą zachwyceni :)
Biografia: Hanka Ordonówna
Hanka Ordonówna, pseudonim Ordonka a właściwie Maria Anna Tyszkiewicz z domu Pietruszyńska, posiadała pseudonim literacki Weronika Hort. Urodziła się 25 września 1902 roku w Warszawie, zmarła 8 września 1950 roku w Bejrucie. Polska piosenkarka, autorka wierszy oraz tekstów piosenek, tancerka i aktorka. Wszechstronnie uzdolniona kobieta której piosenki do dziś nuci nawet młode pokolenie. Każdy z nas zna utwór "Miłość ci wszystko wybaczy" a jeżeli nie to chociaż go kojarzy. Zyskała popularność jako wykonawczyni piosenek o tematyce żołnierskiej. Występowała na deskach teatralnych wielokrotnie nie tylko w Polsce ale również w Niemczech i we Francji. Gdy porzucił ją aktor Janusz Sarnecki Ordonka próbowała popełnić samobójstwo strzelając sobie w skroń, na szczęście próba ta nie powiodła się jednak pozostawiła blizną na czole artystki, którą ta ukrywała pod różnymi nakryciami głowy. W 1931 roku została żoną hrabiego Michała Tyszkiewicza, który był też autorem jej piosenek. Po wybuchu drugiej wojny światowej przebywała w Warszawie, gdzie jesienią 1939 roku trafiła na Pawiak skąd wydobył ją mąż i sprowadził do Wilna. Występowała tam w teatrze do momentu aresztowania przez NKWD po aneksji Litwy przez ZSRR, została wywieziona do łagru w Uzbekistanie. Po uwolnieniu dzięki układowi Sikorski- Majski stworzyła teatr w Tocku niedługo później zmarła na gruźlicę w Libanie. Polska artystka zachwycająca talentem i scenariuszem jakim zaskoczyło ją życie.
Sinister
Horror produkcji amerykańskiej, wyprodukowany w 2012 roku przez Summit Entertainment, w reżyserii Scotta Derricksona. Pisarz tworzący kryminalne powieści przenosi się wraz z rodziną do domu będącego miejscem zbrodni. Pragnie poczuć atmosferę panującą w domu by w autentyczny sposób przelać jego historię na papier opowiadając czytelnikowi makabryczne zdarzenie z jak największą dokładnością. Mężczyzna w poszukiwaniu nowych doznań i inspiracji trafia na strych tam znajduje projektor i pudło taśm filmowych. Owe znalezisko stanie się kluczem do rozwiązania zagadki. Czy Ellison zdąży ocalić rodzinę ? Mimo tego iż produkcja nie grzeszy oryginalną fabułą w postaci strychu, rysunków naściennych, tajemniczych znaków to zaskakuje widza przebiegiem wydarzeń, świetnym tokiem przyczynowo- skutkowym. Film warty obejrzenia w szczególności, że znalazł się na czwartym miejscu najlepszych horrorów ostatnich dwóch lat według rankingu "Forbesa". Polecam :)
sobota, 10 sierpnia 2013
Prometeusz
Kino Sian- fiction w najlepszym wydaniu. Grupa naukowców odkrywa nowy układ planetarny, na którego powierzchni mają funkcjonować jednostki życia. W ich poszukiwaniu przemierzają wszechświat w nadziei poznania tajemniczego bytu. Chęć odnalezienia początków istnienia rasy ludzkiej, próba zniszczenia teorii Darwina, religii i kultury prowadzi do klęski wszystkich pasażerów "Prometeusza". Film posiada wiele elementów kultowej produkcji "Obcy" jednak nie przypomina jej do złudzenia. Genialna praca grafików sprawiła, że świat przedstawiony staje się realny, autentyczny. Aktorzy stanęli na wysokości zadania, a w szczególności na tle innych aktorów wyróżniali się Charlize Theron (Meredith Vickers) oraz Michael Fassbender (David) genialnie wcielający się w rolę surowej córki i robota. Ciekawość ludzka nie zna granic dlatego warto się przenieść w filmowy świat z 2089 roku nawet jeżeli jest fikcją. Polecam ;)
czwartek, 8 sierpnia 2013
Obecność
Horror produkcji amerykańskiej opowiadający o rodzinie wprowadzającej się do nawiedzonego domu. Scenariusz dość oklepany jednak wzbudza ciekawość widza przez wydarzenia oparte na faktach. W miejscu tym znajduje się wiele zjaw, które uczestniczą w życiu codziennym mieszkańców, stają się nieproszonymi gośćmi, których ciężko się pozbyć. Rodzinie pomóc w tym ma małżeństwo zajmujące się badaniem zjawisk paranormalnych, tym razem para natrafia na ogromne skupisko złych mocy. Reżyser James Wan choć nie ukazuje nowatorstwa w fabule, genialnie dobiera obsadę, muzykę i tło horroru przedstawiając prawdziwe kino grozy. Film trzyma w napięciu, które jest stopniowane, ale raczej wciąż przesuwa się coraz wyżej niż spada. Reżyser pokazał klasę skupiając się na jakości a nie na próbie wyznaczania i przecierania nowych szlaków. Polecam :D
Jeżeli macie ochotę na wczytanie się w historię rodziny żyjącej w towarzystwie duchów przez 10 lat to zajrzyjcie do tego artykułu :http://strefatajemnic.onet.pl/duchy/historia-z-tego-horroru-zdarzyla-sie-naprawde,1,5567569,artykul.html
środa, 7 sierpnia 2013
Nostalgia anioła
Brytyjsko- amerykańska produkcja oparta na powieści Alice Sebold, która wzrusza widza już na samym początku. " Miałam czternaście lat, gdy zostałam zamordowana." tymi słowami rozpoczyna się film opowiadający historię dziewczynki zgwałconej i zamordowanej przez własnego sąsiada, który w czasie seansu okazuje się seryjnym mordercą. Główna bohaterka Susan Salmon (Saoirse Ronan) z nieba obserwuje ziemskie poczynania i dramat jej najbliższej rodziny, zawieszona między niebem a ziemią stara się naprowadzić bliskich na trop zabójcy. Przejmująca historia opowiedziana z perspektywy ofiary gwałciciela dodaje produkcji tytułowej nostalgii. Świetni aktorzy tacy jak Mark Wahlberg, Rachel Weisz, Susan Sarandon stanowią filmowe tło, widz skupia się wyłącznie na głównej bohaterce i Georg'u Harvey'u (Stanley Tucci), który pragnie zatrzeć ślady i pozbyć się ciała dziewczynki. Niektóre filmowe sceny nadawały produkcji charakter karykaturalny co zaburza poważny scenariusz i rozprasza widza, mimo to polecam :)
poniedziałek, 5 sierpnia 2013
Marilyn Monroe
Dziś mija 51 rocznica śmierci Marilyn Monroe, będącej symbolem seksu lat 50 i 60 XX wieku. Swym czarem potrafiła oczarować wszystkich mężczyzn, a nawet kobiety. Do dziś uznawana za ikonę pojawia się na różnego rodzaju gadżetach: kubkach, skarbonkach, kartach do gry oraz przede wszystkim obrazach. Szczerze powiem, że sama kolekcjonuje rzeczy sygnowane jej wizerunkiem i potrafię wydać każde pieniądze jeżeli w roli głównej wystąpi Marilyn Monroe.
Zaczynała jako modelka prezentująca kostiumy kąpielowe, do momentu gdy nie została odkryta przez Howarda Hughesa. Wtedy przybrała swój pseudonim sceniczny i z Normy Jeane Baker stała się Marilyn Monroe. Nazwisko zachowane po matce wkrótce stało się najbardziej rozpoznawalnym i rozchwytywanym w branży. W 1953 roku zapozowała nago w pierwszym numerze Playboya. Status gwiazdy przyniósł jej film "Mężczyźni wolą blondynki" lecz prawdziwą sławę zyskała dzięki słynnej scenie z filmu "Słomiany wdowiec" stojąc na kracie wentylacyjnej metra w białej sukience. Marilyn Monroe, gwiazda, która nawet po 50 latach jasno świeci.
czwartek, 1 sierpnia 2013
PROXY: A Slender Man Story
Horror krótkometrażowy produkcji amerykańskiej, którym jestem zachwycona. Każdy kinomaniak powinien go obejrzeć, a w szczególność wzorować się na nim powinni twórcy filmów tego gatunku. Moim zdaniem produkcja ta zasługuje na stworzenie dłuższej, rozszerzonej o kilka wątków wersji, to ciekawy pomysł na przedstawienie widzowi nowego konceptu wyprzedzającego seanse o duchach i zjawiskach paranormalnych. Polecammm :D
Entity
Horror produkcji brytyjskiej z ciekawym scenariuszem lecz karykaturalnym przedstawieniem. Ekipa telewizyjna prowadząca program "Darkest Secrets" wyrusza do syberyjskiego lasu by tam rozwikłać tajemnicę zbrodni. W 1998 roku w miejscu tym znaleziono 34 ciała, których identyfikacja była niemożliwa. Wraz z medium Ruth Peacock (Dervla Kirwan) na czele grupa natrafia na opuszczony budynek, w którym zaczynają pojawiać się zjawiska paranormalne. Przerażona ekipa telewizyjna nie zdaje sobie sprawy z jak wielką mocą ma do czynienia. Produkcja nie należy do najgorszych, trzyma widza w napięciu jednak mogłaby bardziej przerażać, w końcu tym charakteryzuje się ten gatunek filmowy. Niewątpliwie pozostawia niedosyt, zakończenie nie satysfakcjonuje odbiorcy i jest nie do końca jasne. Efekty specjalne należą do dość kiepskich przez co zniechęcają widza do dalszego seansu.
środa, 24 lipca 2013
Naznaczony
Horror produkcji amerykańskiej, wyróżniający się na tle innych filmów wywodzących się z tego gatunku. Małżeństwo wraz z trójką małych dzieci przeprowadza się do wymarzonego domu. Gdy ich syn zapada w tajemniczą śpiączkę zaczynają dziać się różne, dziwne rzeczy przerażające rodzinę, która postanawia zmienić miejsce zamieszkania.Problemy jednak nie ustają, a mieszkańcy podejmują walkę z nieznanym przeciwnikiem. Film pozytywnie zaskakuje widza, reżyser James Wan nie sprzedaje odbiorcy taniej przewidywalnej historii. Fabuła produkcji jest złożona tak jak przebieg akcji a wydarzenia mają charakter przyczynowo- skutkowy. Film powstał w 2010 roku dlatego oczekiwałam lepszych efektów komputerowych, charakteryzacja, kostium demona nie przeraża, a powinna. Polecam ;)
wtorek, 23 lipca 2013
Wiecznie żywy
Horror komediowy z 2013 roku schematem przypominający sagę Zmierzchu. Chłopak zakochuje się w zwyczajnej dziewczynie, dzięki temu zyskuje uczucia i ludzkie emocje, mimo tego,że jest martwy. Główny bohater R to zombi, który by przeżyć zabija ludzi by następnie pożywić się ich mózgami. Gdy spotyka Julie (Teresa Palmer) ofiaruje jej pomoc, a wtedy zaczyna się ich miłosna przygoda. Para musi przezwyciężyć przeciwności losu, przekonać ludzi, że Zombi przechodzą przemianę, a ich współżycie ze społecznością jest możliwe. Jeżeli chodzi o efekty specjalne to graficy stanęli na wysokości zadania. Film nie jest straszny a wręcz urzekający. Ukazuje miłość, która przetrwa wszystko sprzedając w ten sposób odbiorcy ckliwą nierealną bajkę. Aktorzy grające główne role sprawiają, że kreacja miłego zombi i zakochanej w nim blondynki nabierają autentyzmu, sprawiając, że romans staje się wiarygodny. Polecam :) A tak poza tym to chłopak nawet gdy jest zombim wygląda kusząco :P
niedziela, 21 lipca 2013
Podziemny krąg
Doskonały thriller psychologiczny wyreżyserowany przez Davida Finchera, w którym dwóch głównych bohaterów zakłada podziemny klub rozwijający swą działalność w całym kraju. Członkowie stowarzyszenia co tydzień uczestniczą w walkach na gołe pięści, produkują mydło i nitroglicerynę będące ich źródłem utrzymania. Bójki przeradzają się jednak w wandalizm i walkę z kapitalizmem, podczas której wszystko wymyka się z pod kontroli. Genialne zwroty akcji nie pozwalają widzowi się nudzić, wprost przeciwnie zapewniają mu rozrywkę i dobrą zabawę. Brad Pitt jak zwykle genialnie wcielił się w rolę niegrzecznego chłopca, przystojny, pewny siebie, uwielbiany przez kobiety. Swą grą aktorską zachwyca również Edward Norton, który ze statecznego i spokojnego człowieka staje się niezrównoważonym przywódcą ekipy. Bardzo spodobał mi się wykorzystany w tej produkcji koncept, film opowiadany jest z perspektywy głównego bohatera, który pełni funkcję narratora. Niespodziewane zakończenie jest uwieńczeniem dobrej produkcji. Polecam.
piątek, 19 lipca 2013
Niezniszczalni
Kino akcji w wykonaniu i reżyserii jednego z moich ulubionych aktorów Sylvestra Stallone, które naprawdę przypadło mi do gustu. Produkcja uświetniona jest przez takie postaci jak Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Eric Roberts, Terry Crews, Bruce Willis, którzy są doskonali w swym fachu. Grupa najemników wyrusza na misję mającą na celu obalenie południowoamerykańskiego dyktatora. Pod wodzą Barneya Rossa (Sylvestra Stallone) ekipa "niezniszczalnych" obala reżim w państwie przy okazji zapobiegając produkcji narkotyków. Jak zwykle genialni aktorzy stanęli na wysokości zadania i stworzyli widzowi możliwość obejrzenia dość brutalnego kina akcji w wykonaniu moim zdaniem najlepszych w branży "twardzieli". Efekty specjalne, grafika, rekwizyty i kostiumy trafione są w punkt, genialnie przedstawiają ludzi balansujących na granicy prawa. Jedyne co mi się nie podobało to muzyka, która w moim przekonaniu była zbyt wzniosła co czyniło, niektóre sceny karykaturalnymi. Warte obejrzenia, polecam :)
czwartek, 18 lipca 2013
;)
"W filmowym magazynie" to strona obecna również na Facebook'u. Znajdują się tam linki prowadzące do recenzji umieszczonych na blogu ale również zdjęć gwiazd kina, ciekawostek itp. Jeżeli chcesz być na bieżąco z materiałem udostępnianym na blogu wystarczy, że klikniesz Lubię to! na portalu społecznościowym. Pozostań w blasku kamer, czytaj recenzje by nie tracić czasu na kiepskie seanse.
Chłopiec w pasiastej piżamie
Dramat wojenny, którego akcja toczy się w latach 40-stych
XX wieku. Niemiecki oficer otrzymuje odpowiedzialne stanowisko i wraz z rodziną
przenosi się na wieś by tam kontrolować działalność obozu pracy. Jego syn Bruno
(Asa Butterfield) to mały, ciekawy świata odkrywca, który nie rozumie
otaczającej go rzeczywistości. W filmie symbolizuje ogłupiałe przez propagandę
społeczeństwo niemieckie. Zaprzyjaźnia się on ze Szmulem (Jack Scanlon) 8-
letnim Żydem skazanym na morderczą pracę. Reżyser Mark Herman ukazuje żydowsko- niemiecką przyjaźń kończącą się w dramatyczny sposób. Odtwórcy głównych ról
stanęli na wysokości zadania, role drugoplanowe były jedynie tłem, 8-letni
chłopcy przyćmili doświadczonych aktorów swym dziecięcym czarem. Ta
amerykańsko- brytyjska produkcja zachwyciła mnie i rozczuliła, niejednokrotnie
uroniłam łzę w czasie seansu. Film rozpoczyna się od słów Johna Betjemana „Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i
widoki dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku” słowa te idealnie odzwierciedlają produkcję oraz rzeczywistość. Jestem zdecydowanie na TAK. Polecam :)
Winda
Horror i kryminał w jednym, który w opisie poprzedzającym film przedstawiony jest jako mrożący krew w żyłach. Powstał w 2008 roku, a jego twórcy chyba nie mieli okazji poznać naprawdę wstrząsających produkcji. Trójka nieznajomych zostaje uwięziona w windzie, każde z nich spieszy się by dotrzeć do domu, załatwić ważną sprawę od której zależy ich dalsze życie. Natrafiają jednak na przeszkodę, zepsuty, stary dźwig odcina im możliwości szybkiego działania, skazani są na siebie mimo tego, że się nie znają. Sprawy przybierają niespodziewany obrót wydarzeń, jedno z nich choć wydaje się najbardziej statecznym i ułożonym okazuje się psychopatą żądnym krwi. Produkcja, która nudzi, nie zaskakuje widza, sprawia, że odbiorca jak najszybciej pragnie zakończyć seans, przy którym nawet popcorn przestaje smakować. Słaby dobór muzyki, kiepskie kadrowanie i efekty specjalne. Nie polecam.
środa, 17 lipca 2013
Gwiazdy Kina
Inspiracją do stworzenia bloga o tematyce filmowej była właśnie ta książka, "Gwiazdy kina". Nie zawiera ona zbyt wiele treści dlatego będzie doskonała dla wielbicieli oglądania obrazków. Zdjęcia, które się w niej znajdują fascynują, przekazują piękno aktorów tamtej i tej epoki, robią to za pomocą uchwycenia emocji na kliszy fotograficznej. Dobre ujęcia, kadry z planów filmowych oraz zdjęcia wprost z garderoby gwiazd to fotografie niespotykane, za pośrednictwem, których pragniemy poznać postać na nich przedstawioną. W ten sposób postanowiłam "poznawać" nie tylko gwiazdy kina, ale i zawód, który wykonują wiążący się z pozostawioną przez nich spuścizną.
piątek, 12 lipca 2013
LOL
Romans, komedia i dramat w jednym, który uwielbia moja siostra. Lola (Miley Cyrus) wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zrywa ze swoim chłopakiem, wtedy zakochuje się w jego najlepszym przyjacielu. Matka zbuntowanej nastolatki Anne (Demi Moore) nie ma na nią najmniejszego wpływu nawet wtedy gdy za pomocą jej pamiętnika dowiaduje się o jej problemach. Dziewczyna zaczyna eksperymentować z narkotykami, alkoholem i imprezami jednak najpiękniejsze chwile przeżywa na szkolnej wycieczce do Paryża. Miasto zakochanych to idealne miejsce dla zauroczonej Loli i jej chłopaka Kyla (Douglas Booth). Film niezwykle dobrze zrobiony pod względem estetycznym, ciekawy wybór miejsc, kostiumów i muzyki. Również dialogi odgrywają ważną rolę w całej produkcji. Romans genialny dla osób lubiących ckliwe historie.
czwartek, 11 lipca 2013
Nieletni / pełnoletni
Jak już pewnie zdążyliście zauważyć nie przepadam za komediami, jednak ta jest naprawdę warta polecenia. Jeff Chang (Justin Chon) wkroczy w dorosłe życie z wielkim hukiem, wzorowy uczeń mimo ogromu obowiązków postanawia uczcić swoje 21 urodziny, a pomagają mu w tym dwaj najlepsi przyjaciele.
Zabawa nie skończy się jednak na jednym piwie, a przeistoczy się w imprezę wszech czasów. Miller (Miles Teller) i Casey (Skylar Astin) pakują kumpla w tarapaty nie spodziewając się jakichkolwiek konsekwencji. Alkohol, policja, erotyczne fantazje mało popularnych kujonów to standardowy schemat amerykańskich produkcji jednak mimo to warto zobaczyć jego odświeżoną wersję. Film genialny na wieczór ze znajomymi. A Wy doświadczyliście kiedyś tak zwariowanej imprezy? Podzielcie się ze mną swoimi przygodami w komentarzach :D
wtorek, 9 lipca 2013
Martwe zło
Horror produkcji amerykańskiej, który zachwyca techniką, genialnym porozumieniem reżysera Feda Alvareza z grupą operatorów. Główna bohaterka Mia (Jane Levy) stara się pokonać nałóg jakim jest narkomania wraz ze znajomymi wybiera się do opuszczonego domu, to tam ma zamiar zmierzyć się z sama sobą i nękającym uzależnieniem. Podczas trwającego odwyku grupa przyjaciół odnajduje księgę, wraz z jej odczytaniem budzą do życia zło i demony w niej uwięzione. Wtedy rozpocznie się prawdziwa walka o przetrwanie i ocalenie chociaż jednego istnienia. Już sam początek seansu ukazuje dbałość o szczegóły w wykonaniu, kadrowaniu i zabiegach technicznych. Natomiast jeżeli chodzi o scenariusz podobał mi się sposób ukazania retrospekcji jednaka sama fabuła jest nudna i oklepana. Stary motyw czarownicy i stosu w połączeniu z opętaniem, który ukazuje zjawę jako "dziwkę szatana" nudzi widza. Zwroty akcji należą do przewidywalnych, nie zaskakują odbiorcy, a zakończenie seansu zostało na siłę przedłużone. Oglądając film miałam wrażenie, że zakończy się trzykrotnie, przez to oczekiwałam na koniec z jeszcze większą niecierpliwością i poirytowaniem. A Wy jak oceniacie ten film ? Opinie przedstawcie w komentarzach :)
czwartek, 4 lipca 2013
Szepty
Horror produkcji brytyjskiej, który przedstawia dość niespodziewany przebieg wydarzeń. Florence (Rebecca Hall) to pisarka demaskująca fałszywe seanse spirytystyczne, od tego momentu rozpoczyna się również akcja filmu. Główna bohaterka podchodzi sceptycznie do zjawisk paranormalnych jednak jej nastawienie zmienia się gdy otrzymuje zlecenie wymagając od niej pełnego zaangażowania emocjonalnego. Przenosi się do internatu dla chłopców w którym musi wyjaśnić przyczyny śmierci jednego z nich. Pomaga jej w tym Robert (Dominic West) weteran wojenny, przypominający kobiecie dawnego kochanka. Głosy z przeszłości ożywią wspomnienia ukazujące Florence jako część zagadki, którą miała rozwikłać. Próba zdemaskowania ducha nie udaje się, czy zjawa okazuje się prawdziwa? Reżyser Nick Murphy przestaje straszyć widza krwawymi scenami, przedstawia natomiast tajemnicę, którą sam stara się rozwiązać. Zakończenie filmu pozostaje niejasne, przeznaczone do swobodnej interpretacji odbiorcy, dlatego film dla każdego kończy się inaczej. Polecam szczególnie na nudny piątkowy wieczór.
poniedziałek, 24 czerwca 2013
Granice miłości
Dramat amerykańskiej produkcji, w którym jestem zakochana. Podoba mi się w nim dosłownie wszystko. Marianna (Charlize Theron) przyjmuje nową tożsamość staje się Sylvią nękaną przez bolesne wspomnienia. Jej matka Gina (Kim Basinger) nawiązuje romans z Nickiem (Joaquim de Almeida) zdarzenie to niszczy ich relacja ale i również życie. Genialna muzyka, fabuła i obsada to elementy składające się na dobry i przejmujący emocjonalnie film. Reżyser Guillermo Arriaga wykorzystuje moim zdaniem świetny koncept ukazania retrospekcji. Prowadzi on równolegle przebieg trzech wątków rozgrywających się w różnych przestrzeniach czasowych przez co film trwający dwie godziny ukazuje splatające się historie życia trzech kobiet.Genialna gra aktorska trzech zdobywczyń Oskara, które swoją obecnością uświetniły superprodukcję. Ukrywanie tajemnicy potrafi wszystko skomplikować, sam się przekonaj i obejrzyj "Granice miłości". Polecam :)
niedziela, 23 czerwca 2013
Piękne istoty
Melodramat posiadający nutkę fantasy będący amerykańską produkcją, która pozytywnie mnie zaskoczyła. Mimo wielu pochwał podeszłam do tego filmu sceptycznie i muszę przyznać, że się myliłam. Główny bohater filmu Ethan Wate poznaje i zakochuje się w Lenie Duchannes. Dziewczyna szykanowana przez społeczeństwo okazuje się "piękną istotą" skrywającą w sobie zaskakującą tajemnicę. Ciekawa historia, która mimo tego, że zawiera przereklamowane motywy magii i zjawisk fantastycznych ukazuje silną więź łączącą dwoje ludzi. Ocierający się o elementy tandety film obronił się grą aktorską Emmy Thompson oraz w tej produkcji nieprzystępnego Jeremiego Irons'a. Film genialny dla nastolatek zakochanych w "Zmierzchu" i innych fantastycznych opowieściach. Jakość efektów specjalnych nie powala, jednak na nudne niedzielne popołudnie dobrze jest zagłębić się w lekką i niezobowiązującą emocjonalnie historię.
wtorek, 11 czerwca 2013
Ostatni egzorcyzm 2
Druga część horroru amerykańskiej produkcji, przedstawiająca powrót do normalności Nell Sweetzer (Ashley Bell), która po opętaniu przez diabła doznaje amnezji. Rozpoczynając nowe życie nie jest świadoma zagrożenia i czyhających nad jej życiem złych mocy. Jak się okazuje jest ona dla nich obiektem seksualnym i rządzą którą za wszelką cenę pragną zaspokoić. Film po przez brak dokumentaryzmu traci na wartości, staje się przerysowany i karykaturalny. Groteskowość bierze górę nad rzeczywistymi zdarzeniami przez co widz traci zainteresowanie całą produkcją. Choć film znajduje się w kategorii horroru to nie jest dla niego odpowiednie miejsce, poziom strachu jaki wzbudza jest niski, a raczej śmieszny. Gdyby połączyć dwie części w jedną spójną całość produkcja miałaby szansę się obronić jednak i tak by nie zachwycała. Nie polecam.
Stoker
Dramat i thriller w jednym, który mnie zachwycił swoją prostotą i genialną fabułą. Ojciec Indii ( Mia Wasikowska ) ginie w tajemniczych okolicznościach, a w domu pojawia się jego brat Charles (Matthew Goode) dotychczas nieznany rodzinie. Wraz z jego przybyciem powoli zaczynają znikać w niewyjaśniony sposób stale odwiedzające dom osoby. Niezrównoważona matka Indii ( Nicole Kidman) uwodzi nieznajomego, ten jednak darzy uczuciem innego mieszkańca willi. W filmie podoba mi się dosłownie wszystko. Rozpoczynając od gry aktorskiej Wasikowskiej, Kidman i Good'a aż po muzykę, oświetlenie i kostiumy. Reżyser Chan- wook Park wprowadza widza w życie Stokerów pozwala odczuć napięcie występujące między bohaterami, które towarzyszy odbiorcy do końca seansu. W filmie pojawia się wiele zwrotów akcji, które pogłębiają fascynację widza, który nie może doczekać się rozwiązania filmowej tajemnicy. Serdecznie polecam.
niedziela, 9 czerwca 2013
Uwikłanie
Kryminał polskiej produkcji wyreżyserowany przez Jacka Bromskiego w oparciu o książki Zygmunta Miłoszewskiego, który pozytywnie zaskakuje. W zamku znajdującym się w Przegorzałach dochodzi do morderstwa podczas trwania terapii grupowej. Śledztwo prowadzi policjant Sławek Smolar ( Marek Bukowski ) oraz prokurator Agata Szacka ( Maja Ostaszewska ) tych dwojga w przeszłości łączył romans, natomiast tym razem ich zadaniem jest rozwiązanie zagadki dwóch morderstw. Wpadają oni w coraz większe tarapaty w miarę odkrywania kolejnych tajemnic. Jedyne co pozostawia w przemyśleniach widza niedosyt to niejasne zakończenie filmu, które najprawdopodobniej zostało zrobione celowo by odbiorca nawet po skończeniu seansu zastanawiał się nad rozwiązaniem ostatniej z zagadek. Dużą rolę w filmie odegrała praca dźwiękowców, którzy bez wątpienia stanęli na wysokości zadania. Również dialogi zawierające sporo wulgaryzmów zostały stworzone w sposób nadający autentyzmu. W filmie tym Kraków zostaje ukazany jako piękne miasto za sprawą wielokrotnych panoram oraz dobremu kadrowaniu. Świetnym konceptem okazało się również posłużenie się przez dźwiękowców krótkofalówkami w pierwszych minutach seansu oraz użycie przez reżysera czarno- białej retrospekcji. Polecam ;)
czwartek, 6 czerwca 2013
Kac Vegas 3
Ostatnia część z tego komediowego cyklu, wyreżyserowana przez Todda Phillipsa kończy przygody trojga przyjaciół, którzy jak zwykle wpadają w tarapaty. Phil, Stu i Doug pragną pomóc Allanowi w odzyskaniu równowagi życiowej, postanawiają zabrać go do specjalnego ośrodka, w którym na nowo zacznie przyjmować leki i powróci do normalności. Jednak za sprawą jednego ze starych znajomych Chowa wataha wpada w kłopoty. Film niewątpliwie bawi widza i zaskakuje kolejnym dobrym pomysłem reżysera i scenarzysty. Fabuła, akcja i gra aktorska, dzięki temu, że są na tak wysokim poziomie nadają historii autentyzmu i naturalności. Również podkład muzyczny jest idealnie dobrany do każdej sceny, buduje napięcie widza wzbudzając w nim śmiech. Ostatnia część, której moim zdaniem nie udało się pokonać sukcesu pozostałych dwóch jednak warto wybrać się na nią do kin aby razem z bohaterami przeżywać każdą minutę seansu nie wierząc w bieg wydarzeń. Polecam na nudny piątkowy wieczór jako środek relaksujący.
poniedziałek, 3 czerwca 2013
Pachnidło: Historia mordercy
Dramat i thriller w jednym będący ekranizacją genialnej powieści Patricka Suskinda. Jean-Baptiste Grenouille to główny bohater filmu wyreżyserowanego przez Toma Tykwer'a, którego produkcja dorównuje literackiemu archetypowi. Filmową postać cechuje niewiarygodnie wrażliwy na zapachy węch będący ogniwem popychającym mężczyznę do kolejnych zbrodni. Baptiste pragnie stworzyć idealny zapach na podstawie 12 woni bazowych pozyskiwanych z ciał młodych i pięknych kobiet, gdy mu się to udaje zyskuje on władzę nad ludźmi, którzy czując ten zapach popadają w obłęd. Filmowe krajobrazy, w których musi się odnaleźć bohater ukazują piękno czterech państw na terenie których została nakręcona produkcja. Reżyser używa wyraźnego kontrastu między pięknem i brzydotą uwypuklając rolę dążenia głównego bohatera do pozyskania i zamknięcia zapachu rzeczy martwych. Ban Whishaw wcielający się w rolę Grenouille'go bardzo dobrze oddaje dziwność i tajemniczość tej postaci, osiągając w ten sposób wysoki poziom gry aktorskiej. Polecam zarówno lekturę jak i seans.
Kolekcjoner
Horror produkcji amerykańskiej w wielu momentach mrożący krew w żyłach. Ellen za namową przyjaciół postanawia wybrać się na imprezę, z czasem przeradza się ona w pułapkę, z której nikt nie ujdzie z życiem. Uwięziona dziewczyna ma szansę zostać ocalona dzięki Arkinowi jedynej ofierze Kolekcjonera, której udało się uciec i uniknąć śmierci. Reżyser Marcus Dunstan stanął na wysokości zadanie, wykazując się pomysłowością i kreatywnością, nawet rodzaj tortur wykonywanych przez Kolekcjonera cechuje nietuzinkowość. Motyw czerwonych skrzyń, w których zamykane są ofiary przykuwa uwagę widza i już na samym początku wzbudzają one w nim strach. Bardzo dużą rolę odgrywa praca scenografów, która nadała filmowi wiarygodności, poczynając od maski głównego bohatera aż po imitację ludzkich ciał i organów. Dobór oświetlenia i muzyki również gra dużą rolę w całej produkcji nadaje jej charakter tajemniczości i nieprzewidywalności. Horror i kino akcji genialne dla miłośników tego typu spektakli. Polecam.
środa, 29 maja 2013
Niepamięć
Film akcji i science- fiction, po którym spodziewałam się więcej i niestety się zawiodłam. Jack Harper ( Tom Cruise) znajduje się w roku 2077, żyje w powojennej rzeczywistości przypominającej obraz apokalipsy. Jego zadaniem jest naprawa maszyn zabijających tzw "rabusiów " misja ta jednak nie przebiega zgodnie z planem, Jack odkrywa pewną tajemnicę i przerywa swoje działania. W większości momentów film zostaje zdominowany przez wątek miłosny, który nudzi i męczy odbiorców, zatraca wartość filmu oczywiście gdyby taka istniała. Ogromny nakład budżetowy nie zapewnia polotu i zainteresowania, efekty specjalne choć znakomicie przygotowane przez grafików nie były w stanie uratować tej produkcji, ani kiepskiego scenariusza. Widzowi w czasie oglądania towarzyszy przesadnie wzniosła muzyka, która w żadnym razie nie jest uzasadniona. Pochwałę mogę skierować jedynie w stronę grafików oraz Toma Cruis'a, którzy starali się udźwignąć naprawdę wielki ciężar tak złej produkcji.
wtorek, 28 maja 2013
Pokłosie
Genialny dramat polskiej produkcji z którym wiąże się wiele kontrowersji. Franciszek Kalina powraca z emigracji w USA po tym jak dowiaduje się, że jego brat jest w konflikcie z całą wsią. Józef Kalina pragnie ocalić nagrobne, żydowskie płyty jednak jest to niewygodne w interesie mieszkańców wioski. Wraz z biegiem wydarzeń mężczyźni odkrywają tajemnicę dotyczącą śmierci żydowskich rodzin, która nie została zadana z ręki okupujących Polskę Niemiec. Pokłosie to film fabularny, który wywołał w naszym kraju ogromny zamęt. Ludzie spierają się o prawdziwość wartości historycznej i kulturalnej. Ja natomiast nie chcę stawać z żadnej ze stron, ale chce docenić warsztat aktorski dwóch głównych bohaterów oraz kunszt reżysera Władysława Pasikowskiego. Artur Stuhr oraz Ireneusz Czop wykazali się ogromnym talentem , idealnie odtworzyli powierzone im role, dodali im autentyzmu i emocjonalności. Reżyser w fotograficzny sposób przedstawia rzeczywistość nadając jej wymiar symboliczny. Duże znaczenie odgrywa ścieżka dźwiękowa odpowiednio budująca napięcie filmu odczuwane przez odbiorców. Uważam, że film ten nie powinien być odbierany przez społeczeństwo negatywnie, gdyż jedną z puent która z niego płynie jest fraza wypowiadana w filmie przez Franka. " Na świecie jest dużo kurestwa, nic z tym nie zrobimy ale nie musimy przykładać do tego ręki". Świat się nie zmieni, ale dbajmy o to by postępować zgodnie z naszym sumieniem. Gorąco polecam :)
Autokino
Kino samochodowe zostało wymyślone przez Richarda Hollingsheada w 1933 roku. Na parkingach przed ogromnym ekranem zjeżdżało się wiele ludzi w celu zrelaksowania i obejrzenia filmu wprost ze swojego wozu. Pierwszy seans odbył się w New Jersey w 1933 roku natomiast do Polski autokino dotarło w 1994 roku. W Ameryce i w Niemczech cieszyło się ono ogromnym powodzeniem jednak już w latach 80 straciło na oglądalności. Moim zdaniem kino samochodowe należało do jednych z lepszych rozrywek tamtych lat, dlatego warto przenosić dobre rzeczy w ramy współczesności. Chociaż raz na rok można by przenieść się w lata 80 i na przednim samochodowym siedzeniu poddać się wrażeniom zaczerpniętym z ekscytującego kina akcji czy mrożącego krew w żyłach horroru.
Miejsce idealne na niezapomnianą randkę oraz piątkowy wieczór. Na dodatek przyjemne można połączyć z pożytecznym, dlatego dochód z takiego wydarzenia można przeznaczyć na cele charytatywne. A Wy przyjechalibyście na seans w kinie samochodowym?
28 pokoi hotelowych
Dramat ukazujący relację damsko-męską w odważny i bezceremonialny sposób. Dwoje ludzi poznaje się podczas wyjazdu służbowego i spędza ze sobą upojną noc, powtarzającą się 28 razy. Mimo posiadania partnerów tworzą swój intymny świat i dzielą się ze sobą rzeczami ważnymi. Ich znajomość z czasem się zacieśnia a relacja staje się coraz bardziej skomplikowana. Reżyser Matt Ross przedstawia przekrój prawdziwego związku, ukazuje zdradę, miłość, rozczarowanie i złość w zamkniętej przestrzeni wielu hotelowych pokoi. Główni i w zasadzie jedyni bohaterowie nie posiadają imion, to jedynie kobieta i mężczyzna. Zabieg ten zastosowany jest w celu przedstawienia widzowi tego, iż może to być człowiek każdy, z którym można się identyfikować. Film wywarł na mnie pozytywne wrażenie, gdyż odnosi się do prawdziwych ludzkich emocji, reżyser wykazał się pomysłowością w sposobie przedstawienia relacji międzyludzkiej. Świetną rolę odegrało bez dźwiękowe przyspieszenie klatek filmowych w szybki sposób ukazujące codzienne, wspólne życie bohaterów. Ścieżka dźwiękowa również odegrała znaczącą rolę w całej filmowej oprawie. Polecam :)
Hipnotyzer
Dramat, thriller oraz kryminał w jednym, opowiadający o zabójstwie, porwaniu i niszczącej sile miłości. Joona Linna prowadzi dochodzenie dotyczące brutalnego zabójstwa całej rodziny oraz porwania małego chłopca. Tytułowy hipnotyzer boryka się z przeszłością i koniecznością używania swojego daru, który w rezultacie przyczynia się do rozwikłania zagadki morderstwa i tożsamości sprawcy porwania jego chorego syna. Film posiada ponury i mroczny klimat, widz utrzymywany jest przez dłuższy czas w napięciu co definiuje gatunek jakim jest dreszczowiec. Genialne przedstawienie przez reżysera dramatu dwóch rodzin, który okazuje się być ze sobą powiązany. Sprawa nabiera tępa gdy Erik ( hipnotyzer ) zagląda wgłąb umysłu i poznaje tajemnice o których ludzki rozum pragnie zapomnieć. Dzięki niemu rozpoczyna się prawdziwe dochodzenie i akcja ratunkowa. Postać policjanta próbującego rozwikłać obie zagadki w moim odczuciu nudzi widza. Tajemniczy Joona dopiero pod koniec filmu zyskuje szacunek odbiorcy, jednak w wymiarze dwugodzinnego seansu sprawia wrażenie nieudolnego perfekcjonisty. Kreacja jego postaci wzorowana na innych filmowych "dobrych policjantach" doskonale przedstawia, iż odtwórca roli nie podołał powierzonemu zadaniu. Dobrze natomiast sprawdziła się kreacja tytułowego bohatera, który między jedzeniem, a zażywaniem leków odsłania kluczowe zagadnienia obu spraw.
poniedziałek, 27 maja 2013
Szybcy i wściekli 6
Szybcy i wściekli 6 to film akcji i kryminał w jednym. Przedstawia on ekipę przeszkolonych zawodowców wykradających sprzęt z baz wojskowych w celu jego sprzedania wrogim siłom. Policjant Luke Hobbs zatrudnia grupę przestępczą, która w zamian za uniewinnienie i odzyskanie ukochanej lidera zespołu pomoże inspektorowi schwytać niebezpieczną szajkę złodziei. Film o tyle jest interesujący, że przedstawia wiele pragnień przeciętnego człowieka, piękne kobiety, przystojnych mężczyzn, bezkarność, szybką jazdę i definiujące status społeczny pieniądze. To jedyna część, którą udało mi się obejrzeć, a stało się to za sprawą moich przyjaciół, gdyż to oni mnie do tego namówili i muszę przyznać, że jestem zachwycona całokształtem wykonanej przez reżysera i aktorów pracy. Wcielający się w głównego bohatera Vin Disel ukazuje średni poziom gry aktorskiej jednak wykonuje powierzone mu zadanie odegrania twardziela o miękkim sercu. Zachwyciła mnie natomiast gra czarnego charakteru, czyli Luka Evansa znakomicie odgrywającego bezwzględnego i bezdusznego faceta. Reżyser filmu wykazał się bezbłędnym poprowadzeniem pracy grafików oraz stylistów urzeczywistniających tą całą mało autentyczną historię. Bardzo spodobały mi się dialogi mające zabawny charakter nawet w sytuacjach kryzysowych. Kryminał i kino akcji, które posiadają dodatek w postaci humoru, komedii i dobrej zabawy. Dzięki tej części zdecydowałam się na obejrzenie wcześniejszych produkcji. Zachęcam do odwiedzenia kin.
niedziela, 26 maja 2013
Nadprzyrodzony pakt
Tytułowy Nadprzyrodzony pakt zostaje zawarty między duchem a dziewczyną która po śmierci matki wraca do rodzinnego domu. Odkrywa wtedy, że jej siostra zniknęła a w domu znajduje się wzbudzający grozę byt oraz seryjny morderca. Z pomocą medium dziewczyna poznaje tajemnice miejsca w którym spędziła całe dzieciństwo, znajduje pokój, o którego istnieniu wiedziała tylko jej matka. Thriller, który w pozytywny sposób zaskakuje. Ciekawa historia i niespodziewane zakończenie sprawiają, że film skupia całą uwagę widza i zmusza go do próby rozwikłania zagadki. Odbiorca towarzyszy głównej bohaterce Annie ( Caity Lotz) razem z nią układa elementy układanki. Film wyprodukowany w 2012 roku spełnił moje oczekiwania pod względem graficznym. Decydując się na obejrzenie go w piątkowy wieczór nie spodziewałam się, że okaże się on tak dobry i będę musiała przyznać, że nawet gra aktorów wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Wadą tego filmu jest fakt, iż nie została wyprodukowana część druga, jednak sądząc po zakończeniu istnieje taka możliwość.
Udręczeni
Horror psychologiczny składający się z dwóch części posiadający oddzielną fabułę, lecz podobny przebieg akcji. Obie części przedstawiają powtarzającą się opowieść. Opuszczone domy posiadają w sobie historię, która powraca wraz z pojawieniem się mieszkańców. Udręczeni I film ukazuje dom będący kostnicą, po przybyciu chłopca chorego na raka budzi on do życia duchy szukające zemsty. Pod postacią halucynacji spowodowanych chemioterapią Matt ( Kyle Gallner) odkrywa tajemnicę domu pogrzebowego oraz miejsca seansów spirytystycznych.Udręczeni II film ilustruje historię rodziny wprowadzającej się do domu na wsi. Miejsce to zamieszkiwał tzw. "zawiadowca", którego zadaniem była pomoc niewolnikom szukającym wolności. Pomoc ta okazała się jedynie pozorna. Główna bohaterka Lisa ( Abigail Spencer ) walczy ze swoim darem jakim jest widzenie duchów, po przeprowadzce w nowe miejsce wykorzystuje go do pozbycia się przebiegłych lokatorów. Niewątpliwie część druga bardziej przypadła mi do gustu ze względu na fabułę i dobór muzyki jednak uważam iż oglądanie tych filmów było męczące nie tylko ze względu na słabą grę aktorów ale i natłok wyskakujących w niespodziewanych momentach duchów. Filmy wyreżyserowane na podstawie prawdziwych zdarzeń budzą większą grozę niż odgrywana fikcja, mimo to nawet część druga należała do mało satysfakcjonujących.
sobota, 25 maja 2013
Transporter
Wszystkie części Transportera są godne polecenie, szczególnie fanom kina akcji. Fabuła nie należy do dość rozbudowanych, przeważnie pojawia się wątek miłosny oraz motyw walki dobra ze złem.
W rolę głównego bohatera wciela się genialny i niezastąpiony Jason Statham grający Franka Martina. To były komandos zajmujący się transportem wszelkiego rodzaju przesyłek. Film ukazuje dynamizm uwypuklony znakomitymi efektami specjalnymi, nasyceniem kolorów i zapewne wysokim budżetem.
Podkreślenie sylwetki gotowego na wszystko bohatera ma na celu charyzmatyczny aktor, którego uroda nie jest oczywista lecz wspaniale wpisuje się w kreację postaci.
Niektóre elementy balansują na granicy fantastyki z powodu nierzeczywistych wydarzeń ( samochód który wpada do wody i dzięki spuszczeniu powietrza w oponach wypływa na powierzchnię jest dość nieprawdopodobnym zjawiskiem...) jednak ogólnie kino akcji z założenia opiera się na takich interpretacjach. Genialna praca grafików sprawia, że film staje się ekscytujący a widz przeżywa razem z bohaterem każdą minutę. Jestem fanką każdej z części i myślę, że ma na to duży wpływ wybór obsady i ludzi zaangażowanych w tworzenie filmu. A Wam co podoba się najbardziej? Piszcie w komentarzach.
Subskrybuj:
Posty (Atom)